A Kissebesi vízesésekhez és  a Floroiu vízi erőmű gátjáig, autóbuszunkkal a Királyhágón át vezető 1.sz. főútvonalon, majd egy mellékúton tudunk eljutni. A Dragán és a Kissebes patakok felduzzasztásából létrejövő igen látványos völgy-tó a a Bihar hegység egyik legnagyobb mesterséges tava is egyben, mely a Dragan-víztározó névre is hallgat.

 

  Már az odavezető út is nagyon látványos, bármelyik irányból közelítjük is azt meg.

 

 

A Kissebesi vízesések nem olyan nagyok, mint az Ördögmalom, vagy a Nagy-Phaeton vízesések és a táj sem annyira vad, de a Miska-szoros sziklái és maguk a vízesések látványa megérik a”fáradságot” . A Floroiu erőműnél jobbra térünk, és megteszünk néhány km-t a Jád völgyébe vezető úton, addig ahol a régi munkásszállások is voltak. Innen gyalog megyünk tovább, majd beereszkedünk a Kissebes völgyében levő erdészeti útra, ahonnan már könnyű séta következik a patak jobb partján és hamarosan megpillantjuk a Kaldár, a Rizikó és Kánkán vízeséseket.

 

 

A túra hossza oda – vissza: 12 km 

Emelkedő szintkülönbség. 100 m

A túra ideje: 5 óra

Jellege. Könnyű túra

 

2014.04.12-én reggel találkozó és csatlakozó helyek a különjáratú autóbusz indulásának és megállóinak megfelelően a szokásosak:

  • 04.45 Békés Városháza előtti buszmegálló
  • 05.00 Békéscsaba Autóbusz pályaudvar melletti Penny Áruház parkolója
  • 05.15 Békéscsaba Lencsési lakótelep buszmegállói.
  • 05.30 Gyula Penny Áruház Parkolója

                                                                

Részvételi költség

Egyesületünk tagjainak -4000Ft

Egyéb résztvevőknek -6000Ft.

Jelentkezés: IDE Kattintva.

jelentkezési határidő:2014.04.07.


 A részvételi költséget a Százlábú Egyesület számlaszámára kérnénk befizetni: OTP 11733003-20120564

A közlemény rovatba az "Egyesületi hozzájárulás 04.12-re" kifejezést és a résztvevő (k) nevét kérnénk feltüntetni.

Tagja kíván lenni Egyesületünknek?  A részletekről ITT OLVASHAT!

A szervezésért felelős Zanócz Róbert 70/3340841

A túrát Lovas József túravezető vezeti. Bővebb információk tőle kérhetők. T: 06-20 2638189