Túra az Öreg Havasra

 2017.09.17. (vasárnap)

 Ezt a kora-őszi túránkat egy kis "bemelegítő" könnyű túrának szánjuk, amely nem annyira megerőltető, ám kedvező időjárás esetén igazi laza panoráma túrát ígér a remélhetőleg szép számú résztvevők számára. A bérelt autóbuszunkkal egészen a gyönyörű Pádisi-fennsíkig, azon belül is helyi a menedékházig kapaszkodunk fel, ahonnan gyalogtúránkat indítjuk.

A „Mócok-temploma” csúcsának lankás nyergét elhagyva némi emelkedő után az „Őr-rétre” érünk.Ezután a kék színű sávjelzést követve a „Blága feje” magaslat és az Öreg-havas hegy nyergében vezet tovább az utunk. Innen már közel van az Öreg-havas csúcsa, de ettől a helytől nincs igazán semmilyen jelzett, (sőt néha jelzetlen) út sem amely a hegy tetejére vezetne. Ezért ekkor majd a pillanatnyi időjárási és terep viszonyoknak megfelelően a Túravezető dönt a további útvonalról.

  Ha lesz, még egy kis időnk (kedvünk és erőnk…) akkor elmegyünk a Sánc nyereg-ig is. Ha nem, akkor egy kissé lerövidítve az utat visszatérünk a Pádis menedékházhoz ahol az autóbuszunk vár majd ránk.

 Szükséges felszerelések: érvényes személyi igazolvány vagy útlevél, kisebb hátizsák, egynapi hideg élelem, energia pótlók, kellő folyadék, zseblámpa, esőkabát, kényelmes és erős cipő!! /bakancs/ erősebb napsugárzástól védő krém, váltó ruha, váltó cipő, melyet az autóbuszban is lehet hagyni a túra befejezéséig.

A túra hossza: oda – vissza 16 Km

Az emelkedő szintkülönbség: 380 m

A túra ideje: 7 óra

Jellege: Könnyű túra

A túrát Lovas József túravezető vezeti. T: 30/9680935   

2017.09.17-én reggel a találkozó és csatlakozó helyek a különjáratú autóbusz indulásának

és megállóinak megfelelően a következők:

  • 05.00 Békés Városháza előtti buszmegálló
  • 05.20 Békéscsaba Autóbusz pályaudvar melletti Penny Áruház parkolója
  • 05.30 Békéscsaba Lencsési lakótelep buszmegállói.
  • 05.45 Gyula Penny Áruház Parkolója

Részvételi költség:

Egyesületünk tagjainak -4000Ft

Egyéb résztvevőknek -6000Ft.

 A részvételi költséget a Százlábú Egyesület számla számára kérnénk befizetni: OTP 11733003-20120564

 A közlemény rovatba az "Öreg Havas" kifejezést és a résztvevő (k) nevét kérnénk feltüntetni.

Tagja kíván lenni Egyesületünknek?  A részletekről  ITT OLVASHAT!

 Maradt néhány helyünk a buszon, viszont jelentkezéseket màr csak e-mailban tudunk elfogadni! 

      Jelentkezés: szazlabuprogram@gmail.com

70/3340841