Túra a „Három Királyok” Vízeséshez

(medvehagyma szedő túra)

2020. 04. 19. (vasárnap)

    Hagyományos, kora tavaszi gyalogtúránk során, ez évben is a népszerű Boga-völgy környékét járjuk be. Kiemelt figyelmet szentelve az egyéb látnivalókon kívül, az ide érkező vizek, patakok, erek, csermelyek (valamint a Medve-hagyma ilyenkor tavasszal érzékelhető látványos és illatos) bőségének.

 

Utazás együtt, különjáratú bérelt autóbusszal. A több éve folyamatosan (ilyenkor április közepén) szervezett "medvehagymás" túránkat az idén is  Boga-telepről indítjuk. Három király vízesésnél

Kis emelkedő után már a völgy feletti sziklákon találjuk magunkat (Nyisztor bérc) ahonnan gyönyörű panoráma tárul elénk a népszerű üdülőhelyről (Boga telep). Ezután lassan leereszkedünk a Három Királyok-vízeséshez. Rövid pihenőt tartunk itt ennél az igen látványos természeti képződménynél, amelynek bőséges víz mennyisége három lépcsőben zúdul alá a közel 60m-es  magasságból. Ezután folytatjuk tovább túránkat. Útközben a vízesés környékén nagy kiterjedésű medvehagymával borított területeket is érintünk..... melynek erős illatanyaga már messziről hívogatja a túrázókat.

 medve hagymák között

"a medvehagymásban.."

A Bulbuc-patak völgyén keresztül visszamegyünk  Boga telepre, ahonnan egy másik irányba indulva, ha időnk engedi, a  Schmidl vízesést  is felkeressük . Ez a vízesés a hatalmas sziklák között, mintegy 40 m magasságból hozza le az Osel-patak vizét. Innen visszatérünk újra Boga telepre, a kiindulási helyünkre, ahol vár már minket az autóbusz.

A túra hossza: 9 km

Emelkedő szintkülönbség: 350 m

Nehézségi jellege: gyenge-közepes túra

A túrára kényelmes túra bakancsot, vagy túracipőt, táplálékot, gyümölcsöt, energia pótlót, innivalót, eső elleni öltözetet javaslunk hozni.

2020. 04. 19-én reggel a találkozó és csatlakozó helyek a különjáratú autóbusz indulásának és megállóinak megfelelően a szokásosak:

  • 05:00 Békés Városháza előtti buszmegálló
  • 05.20 Békéscsaba Autóbusz pályaudvar melletti Penny áruház parkolója
  • 05.30 Békéscsaba Lencsési lakótelep buszmegállói.
  • 05.45 Gyula Penny áruház parkolója

 

                                                                

Részvételi költség: 

Egyesületünk tagjainak, pártoló tagjainak 4000 Ft

Egyéb résztvevőknek 6000 Ft.

Gyerekeknek 14 év alatt 50% kedvezmény = 3000Ft/ fő

 

Jelentkezés:

 

IDE KATTINTVA

 

Jelentkezési határidő:2020.04.14.


 A részvételi költséget a Százlábú Egyesület számlaszámára kérnénk befizetni: OTP 11733003-20120564

A közlemény rovatba az Három Királyok-vízesés 2020 azonosító kifejezést és a résztvevő(k) nevét kérnénk feltüntetni.

Tagja kíván lenni Egyesületünknek?    

A részletekről ITT OLVASHAT!

További infók: Zanócz Róbert 70/3340841

 

 A túrát Lovas József túravezető vezeti.   +36-30/9680935

medve hagymát rágcsálva

 

 

 Három király vízesés